Középiskolai felvételi. Talán ez az első igazán komoly megmérettetés, mely gyerekeinket érinti, már 13-14 éves korukban. Nekünk szülőknek is mérföldkő ez. Támogatni a gyerekünket álmai elérésében, végig kísérni a bizonytalan úton nemcsak mentálisan, de sokszor anyagilag is megterhelő. Egyes számítások szerint akár százezer forintba is kerülhet a felkészülés.
A középfokú iskolák idén október 20-ig nyilvánosságra hozták a felvételi tájékoztatójukat. Ebből derül ki, hogy az adott iskolában milyen tantárgyak jegyeit veszik majd figyelembe, és melyekből kell még felvételit is írniuk a hozzájuk jelentkezni szándékozó tanulóknak, tartanak-e külön szóbeli felvételit, és pontosan hogyan tevődik össze a felvételi összpontszáma. A központi anyanyelvi és matematika írásbeli felvételi vizsgán a diákok ugyanazt a feladatsort kapják, ami lehetővé teszi az eredmények összehasonlítását.
Ha olyan iskolát választunk, ahol előírják a felvételit is, nem elég a tantárgyakra kapott jegyekre koncentrálni. Ebben az esetben már hetedikes korban előkerülhet a kérdés, melyik tantárggyal hányadán áll a tanuló. Vajon elég lesz, amit az iskolában megtanult? Félő, hogy nem. Aki látott már felvételi feladatsort, pontosan tudja, hogy csupán az iskolai felkészüléssel még egy jó képességű diáknak is komoly kihívást okoz a megoldása.
Akkora a verseny a jobb gimnáziumokba, középiskolákba, hogy minden szülő érzi, érdemes ebbe az életszakaszba több időt, figyelmet és pénzt invesztálni. Főleg, mivel ez az a befektetés, ami szinte biztosan megtérül.
Lássuk hányadán állunk a különóra díjakkal és a felkészítő tanfolyamok költségeivel.
Bár az általános iskolák ebben az időszakban általában nagyobb hangsúlyt fektetnek a felvételi tantárgyakra, ez legtöbbször csak a matek-, illetve magyarórák idejére korlátozódik. Sokan gondolják úgy, hogy a korábbi évek feladatlapjainak gyakorlásával kellő rutint szerezhet gyermekük a felvételire, s csak későn ismerik fel az ebben a módszerben rejlő hiányosságokat. Gyakran szóba kerül a magántanár is. A felkészítő tanárok díja változó, de elmondható, hogy óránként 3-5000 Ft-ot is elkérhetnek ezek a pedagógusok a diákoktól. Ez az összeg valljuk be elég sok, de egy tanfolyam díja is körülbelül 40 ezer forint, ráadásul ott nem egyéni a foglalkozás.
Sajnos, aki későn ébred és most kezd el aggódni a felvételi miatt, annak nagy valószínűséggel csak az online világ marad, mivel a magántanárok, illetve a használható tanfolyamok már korábban beteltek.
Online felkészítők
Online felkészítőkből is létezik sokféle. A digitális oktatás óta tudjuk, hogy ez a tanulási forma sem ördögtől való, azoknak a gyerekeknek, akiknek csak egy kis megerősítésre van szüksége, nagyon jól jöhet. Ugyanakkor ezeknek a tanfolyamoknak, oktatás csomagoknak a minősége nehezen ellenőrizhető annak ellenére, hogy nem ritkán 60-80 ezer forintot is elkérnek értük.
Ha valaki nem akar indokolatlanul sokat költeni a felkészülésre, mindenképpen érdemes kicsit utánanézni a felkészítő cégnek, tanárnak, online felületeknek. Nézzünk ajánlásokat, véleményeket, esetleg demó programot.
Persze garancia semmire sincs. Ha ugyanis a gyermek nem gyakorol rendszeresen, mi nem ellenőrizzük a haladását, nincs visszajelzés a felkészülésről, akkor a legjobb tanár, legdrágább tanfolyam sem hozza el a várva várt csodát.
A kisiskola.hu külön hangsúlyt fektet a nyolcadikos felvételire, matematika tantárgyból. Különféle tanulási metódusokat támogatva segíti át a diákokat a nehézségeken. Koncentrálhat a gyerkőc csak a problémás feladatokra, de teljes felvételi feladatsort is tölthet a Gyakorló feladatok csomagban. Videótárral a tanári magyarázást segítjük, váltjuk ki, de megvásárolható a Fogalomtár is, mely a matematikai definíciók ismeretével növeli a magabiztosságot. Mindehhez külön felkészülési térkép, útmutató is rendelkezésre áll, ami segíti a haladást és a formaidőzítést.
Ezeket a csomagokat külön megvásárolva gyermekük igényeinek megfelelően rengeteget spórolhatnak a szülők. Nézze meg weboldalunkon milyen segítséget kínálunk!